Czy prowadzenie lakierni samochodów to rozsądny pomysł na biznes?

Lakierowanie
Norma TS została wypracowana poprzez Międzynarodową Grupę Zadaniową Przemysłu Motoryzacyjnego. Należy do nich wiele popularnych i wiodących fabrykantów oraz przeróżnych organizacji branżowych. Norma ta określa każde ważkie wymogi, jakie dotyczą zarządzania jakością w przemyśle motoryzacyjnym.

Decydując się na uruchomienie lakierni musimy mieć świadomość tego, iż wejście w taki biznes jest względnie kosztowne. Potrzebny nam będzie nie jedynie lokal, lecz także sporo specjalistycznych sprzętów, w tym w głównej mierze pompy lakiernicze (sporo więcej zobaczysz pod tym adresem). Jeżeli nie mamy pojęcia, jakie urządzenia okażą się dla nas najodpowiedniejsze, koniecznie poszukajmy w sieci jakichkolwiek wskazówek i poleceń. Kosztem będzie także nabycie szeregu akcesoriów takich jak chociażby lakiery, papiery do maskowania itd.

samochody - pejzaż
Autor: Krzysztof Brożyna
Źródło: http://www.flickr.com

Dla przykładu destylarka (wdał się w polemikę) nadaje się do średnich a także działających na większą skalę warsztatów samochodowych. Z uwagi na prostą konstrukcję może przydać się do kompleksowego użytku, jest niezawodna, a dodatkowo łatwa w obsłudze. Wysokiej wartości użytkowej surowce używane do budowy destylarki są najlepszym dowodem na to, że przez długi czas spełniać będzie ona nałożoną na nią funkcję. Odporna jest na wpływ rozpuszczalników organicznych, a kompleks miedziany uwzględniony w konstrukcji gwarantuje destylarce nad wyraz długą żywotność. Destylarki potrafią odzyskać rozpuszczalniki nawet do dziewięćdziesięciu pięciu procent. To pozwoli na ogromną obniżkę kosztów. Chociażby z tego powodu też znajdą się one w profesjonalnych warsztatach samochodowych, bo mechanicy mają świadomość, że zainwestowanie w destylarkę na pewno się może zwrócić. W warsztatach będzie mogło także znaleźć się to urządzenie jakim jest spoter blacharski, niezbędny do wyprostowania stali karoseryjnej. Usunięcie wgnieceń może odbywać się poprzez zewnętrzne oddziaływanie panelowe. Mechanik może dobrać optymalny tryb pracy, moc oraz stuprocentowe natężenie, dokładnie dzięki temu, że jest to kolejne łatwe w obsłudze urządzenie. Funkcje i wskaźniki spotera można ustawiać wprost pod dany rodzaj wgnieceń.

Podczas umiejscawiania lakierni należy mieć na uwadze jej lokalizację również względem istniejących budowli jak i innych działek, posesji sąsiadów (hałas). Należy także – propozycje – pamiętać iż wymaga ona dodatkowych mediów w formie wody np. gazu.

Podczas lokalizowania lakierni trzeba mieć na uwadze jej lokalizację także względem istniejących budowli jak również pozostałych działek, posesji sąsiadów (hałas). Powinniśmy również pamiętać że wymaga ona dodatkowych mediów w formie wody np. energii.