Czy trzeba ufać komentarzom umieszczanym w sieci?

Wózek widłowy
Prawdopodobnie, tak jak wiele ludzi na całym świecie, zanim zdecydujesz się na kupno jakiejś rzeczy, wcześniej sprawdzasz opinie na jej temat w sieci. Nic w tym nadzwyczajnego – robi tak praktycznie każdy na calutkim świecie. Sądzimy, że w sieci można teraz znaleźć odpowiedzi na wszelkie nurtujące nas pytania – jeżeli czegoś nie ma w sieci, to najprawdopodobniej w ogóle go nie ma, jak powiadają dzisiaj najmłodsi użytkownicy internetu. Czy jednakże zawsze warto ufać opiniom zamieszczanym przez anonimowych komentatorów w internecie? Czego się wystrzegać? Teraz zdradzimy Wam kilka sztuczek jak nie dawać się nabić w butelkę.

[

wózek widłowy
Autor: Feed My Starving Children (FMSC)
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli czegoś szukasz w internecie, bez wątpliwości powinieneś rozpocząć od for internetowych. Zwykle to właśnie tam znajdziesz kopalnię informacji na temat konkretnych rzeczy, jakie Cię interesują. Zawsze staraj się jednak znaleźć fora typowo branżowe – jeżeli interesuje Cię przykładowo naprawa wózków widłowych, wtedy szukaj na forach poświęconych właśnie wózkom widłowym, jeśli szukasz czegoś bardzo specjalistycznego jak przykładowo serwis baterii trakcyjnych, wówczas również powinieneś poszukać odpowiedniego forum poświęconego właśnie tej tematyce. Wówczas na pewno będziesz miał niewielkie prawdopodobieństwo, że trafisz na wpisy osób, którym po prostu płaci się za reklamę określonych produktów lub usług. Naprawa wózków widłowych jest niezwykle popularna w dzisiejszych czasach, więc bez wątpienia trafisz na wiele wpisów poświęconych akurat tej kwestii. Jeżeli trafisz na fora specjalistyczne, będziesz spokojnie mógł zaufać osobom tam się wypowiadającym – zazwyczaj są to specjaliści z danej dziedziny, a dodatkowo moderatorzy takich forów działają bardzo skutecznie i zazwyczaj od razu usuwają wpisy, które są pseudoreklamą. Pamiętaj, że największe prawdopodobieństwo trafienia na tego typu komentarzy dotyczy najpopularniejszych towarów i usług. Jeżeli będziesz szukał na przykład, gdzie jest najlepszy serwis baterii trakcyjnych, wtedy istnieje naprawdę nieduże prawdopodobieństwo, że trafisz na tego rodzaju wpisy, które są sponsorowane przez daną firmę. Uważaj również na wpisy negatywne, bowiem ich inicjatorami niejednokrotnie jest konkurencja!

Jeśli będziesz przestrzegać naszych wskazówek, bez wątpienia ustrzeżesz się zaufania komentarzom, które są pisane przez podstawione osoby. Powinieneś zawsze starać się poszukiwać informacji na forach branżowych i nie zawsze ufać osobom mającym niedużą liczbę napisanych w tym serwisie wiadomości.