Jak dobrze prowadzić sklep internetowy?

Magazyn
Pragniesz założyć swoją działalność gospodarczą trudniącą się sprzedażą towarów? W dzisiejszych czasach, znacznie więcej przedsiębiorców zamiast otwierać wielkie magazyny stacjonarne, woli sklepy internetowe ze sprzedażą wysyłkową. Jest to opcja o tyle wygodna, że unikamy płacenia wielkich kwot za wynajem lokalu, który w dodatku musielibyśmy znaleźć w korzystnej lokalizacji. Można także założyć niewielki punkt, w którym klienci będą mogli osobiście odbierać produkty, ale zyski generować będziemy głównie z aukcji internetowych.

Magazyn
Autor: Litage Publishing
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwszą rzeczą, o której musimy pomyśleć, jest właściwy system magazynowy. Najlepiej by było mieć własne lokum, może być to mieszkanie osobiste, i tam magazynować artykuły. Lecz jeśli nie mamy wystarczająco przestrzeni, musimy wynająć magazyn. Niestety, żeby wszystko |zgadzało nam się w papierach, musimy ten fakt zgłosić u fiskusa i zawrzeć pełnoprawną umowę z dzierżawcą. Po tym pozostanie nam jedynie stworzyć idealny system magazynowy, abyśmy nie mieli żadnych kłopotów ze znalezieniem poszczególnych towarów. Dobrze będzie zakupić profesjonalne regały, na których będziemy mogli ułożyć cały asortyment, w odpowiednim porządku, np. alfabetycznie. Będzie to niezwykle istotne jeśli trzeba będzie wysłać jednego dnia kilkadziesiąt paczek do kupujących – zaoszczędzi nam to wiele czasu.

Drugim kluczowym czynnikiem naszej pracy będzie obsługa zamówień. Oczywiście, na początku będziemy zajmować się tym w pojedynkę, żeby zmniejszyć koszty. Lecz jeśli zamówień będziemy mieli coraz więcej, będziemy zmuszeni zatrudnić kolejnego pracownika. Możemy zatrudnić do tego kogoś znajomego, gdyż nie będziemy bali się pozostawić sklep na głowie. O referencje nie powinniśmy się martwic, gdyż obsługa zamówień jest prosta i do wyuczenia, najistotniejszą kwestią będzie więc tutaj uczciwość.

Dobrze opracować odpowiedni system – jedna persona rozmawia z klientami, odpisuje na maile i notuje zamówienia, druga na podstawie tej listy pakuje towar i wysyła do konkretnych osób. Pamiętajmy jednak, że każdy konsument ma prawo na zwrot towaru w terminie do 2 tygodni, dobrze wtedy przejrzeć produkt czy jest na pewno w dobrym stanie. Firma dystrybuująca artykuły przez internet może przynieść ci dużo pieniędzy, jeżeli oczywiście dobrze się zareklamujesz i znajdziesz dobrą nisze. Także organizacja pracy jest bardzo ważna, bowiem czas to pieniądz i lepiej nie tracić go na niepotrzebne czynności.