Jak uszczelniać okna, żeby faktycznie trzymały ciepło? O jakich sprawach należy pamiętać w tej kwestii?

silikon uszczelnienia
Niemożliwe jest chyba znalezienie gałęzi przemysłu, w której nie stosuje się najróżniejszych uszczelniaczy. Są one konieczne do utrzymania maszyn w odpowiednim stanie, zapobiegają awariom i niespodziewanym wyciekom niebezpiecznych substancji.

odbicie - stal
Autor: Brasa
Źródło: Brasa

Gdy chcemy, aby nasz kominek właściwie funkcjonował oraz żeby ciepło z niego nie uciekło w nieprzewidziany sposób, to obowiązkowo powinniśmy zobaczyć jak działa sznur kominkowy (znacznie więcej zobaczysz na tej stronie). Będzie on stosowany do uszczelniania drzwi w kominku, przez to uważnie należy się namyślić, który jego typ oraz jaka jego grubość będzie najlepsza. Co więcej potrzeba czytać o właściwościach tego sznura, by mieć gwarancję, że podejmiemy właściwą decyzję.

panorama - przemysł
Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com

Stan okien warto skontrolować choć raz w roku, najkorzystniej przed rozpoczęciem ogrzewania. Aby zimą oraz jesienią zaoszczędzić na kosztach mających związek z utratą ciepła przez okna, trzeba przyjrzeć się w jakiej kondycji są wszystkie okna i naprawić różnorakie mankamenty, w tym powstałe nieszczelności. Są do tego różne izolacje, najbardziej korzystnie je kupić w specjalistycznych sklepach, w jakich dostaniemy na przykład szczeliwa plecione
Zwracajmy jednocześnie uwagę na parę spraw, jak stan ram oraz okuć.

firma - uszczelka
Źródło: pixabay.com

szczeliwa plecione są proste w używaniu oraz uniwersalne, co więcej można je zakupić w całkiem dobrej, przystępnej cenie. To sprawia, że mnogość osób wybiera je niesłychanie chętnie. Szczeliwa bez problemu odkryjemy w wielu sklepach, również tych online. Wpisując dobrą frazę w wyszukiwarce internetowej, migiem znajdziemy sklepy i firmy, jakie w swej ofercie mają szczeliwa plecione. W asortymencie wielu firm, oprócz szczeliw plecionych, częstokroć zdołamy także odszukać szczeliwa hybrydowe, szczeliwa syntetyczne, a także szczeliwa grafitowe i inne, przykładowo bawełniane.

Druga wada jest taka, że niektóre rodzaje silikonów posiadają kwas octowy, więc mogą spowodować korozję metali lub wchodzić w reakcje chemiczne z pozostałymi materiałami budowlanymi. Silikony są dość łatwe w ich wykorzystaniu. Do ich wykorzystania służy po prostu wspomniany pistolet oraz szpachelka, może być przydatna także taśma malarska, którą usuwa się kilka minut po zaaplikowaniu preparatu i płynu do czyszczenia silikonu, bez którego pozbycie się niepotrzebnych plam jest w stanie być niezwykle trudne (czytaj dalej tutaj).