Jakie nowoczesne rozwiązania powstały ostatnimi czasy?

Klawiatura i mysz
Ciężko nadążyć za rozwojem technicznym. Koncepcje, które jeszcze kilka lat temu nie miały wykorzystania w dzisiejszych czasach są realizowane na porządku dziennym. Odnosi się to do zarazem o rozwój powiązany z codziennym życiem, jak i stricte przemysłowym.

komputery - obrazek
Autor: EDUSPACES – przestrzenie edukacji XXI wieku
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrym przykładem wydaje się łącze bluetooth. Kiedyś wykorzystywane zazwyczaj w komórkach, celem przekazywania wiadomości graficznych między użytkownikami. Obecnie funkcja bluetooth posiada każde urządzenie typu laptop, zaś jego zastosowanie rozszerzono z czasem. Zalety? Przede wszystkim szybkość przesyłania informacji pomiędzy użytkownikami. Dodatkowo nie trzeba podłączać kabli, jakie bywają utrapieniem każdego użytkownika. Czy dotychczas wdrożono coś bardziej kreatywnego?

Oczywiście, przecież technika idzie bezustannie. W dzisiejszych czasach sensacją są w sprzedaży tak zwane beacony. Czym jest beacon? To nic innego jak nowoczesny model ochrony. W jaki sposób z tego korzystać? Wystarczające jest, aby przymocować nadajnik Bluetooth do danej rzeczy, którą chce się monitorować. W dalszym etapie ważne jest zarejestrowanie na podanej stronie WWW wówczas ochrona działa. Jak? Przez przekaźnik zawarty w urządzeniu. Beacon rejestruje prawdopodobne niebezpieczeństwo a następnie wysyła wiadomość do właściciela o tym fakcie.

Gdy osoba podejdzie do zabezpieczonego obiektu, nadajnik wysyła informację na komórkę właściciela sugerując próbę ingerencji. Do czego to służy? Zazwyczaj umożliwia pilnowanie cennej rzeczy dla przykładu kluczy, a to pozwala między innymi na zmniejszenie prawdopodobieństwa rabunku.