Które odżywki może brać sportowiec?

sport - selfie
Suplementy diety dla sportowców mają w składzie głównie elementy, które powodują, że ciało znacznie szybciej redukuje tkankę tłuszczową. W większej części artykułów tego rodzaju są również substancje prowokują przyrost mięśni. Produkty dla sportowców dostępne są przykładowo w aptekach, ale przede wszystkim w fachowych sklepach. Głównym adresatem tych artykułów są mężczyźni uprawiający dyscypliny kondycyjne.

sport - selfie
Autor: Felix Imobersteg
Źródło: http://www.flickr.com
sport - panorama
Autor: Andrés Nieto Porras
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak należy mieć na uwadze, że same odżywki dla sportowców nie są głównym sposobem na wzrost mięśni czy wagi. Prawie każdy sportowiec oprócz wytężonych ćwiczeń musi być na właściwej diecie. Wszystkie te składniki sprawiają, że spalanie tkanki tłuszczowej i budowa masy jest procesem weryfikowanym przez trenującego. Prawie wszystkie odżywki mają w swojej konfiguracji synefrynę, która ma za zadanie powiększenie ilości energii, ale także zmniejsza zbędne kalorie i znacznie obniża apetyt. Oczywiście tego typu suplementy powinny być użytkowane pod pełną kontrolą np. ich duża porcja może wywoływać inne efekty takie jak dygotanie dłoni czy skoki ciśnienia. odżywki dla sportowców mogą pojawiać się w różnej formie np. tabletki zawierające chrom – (zobacz jak wygląda chromowanie na miedzi), który pomaga w minimalizacji tłuszczu. Jednakże wszystkie suplementy stosowane nieprawidłowo mogą spowodować nawet przyrost wagi bez intensywnych treningów. Odżywki dla sportowców chociaż są legalne nie mogą być używane przez nieletnich.

Prawie każdy suplement diety musi być dopasowany nie tylko do ciała sportowca, ale również do typu ćwiczeń jego intensywności i robionych ćwiczeń. Przy dużej ilości treningów idealnym rozwiązaniem jest wizyta u trenera. Dla osób trenujących, które boją się efektów ubocznych w aptekach i specjalistycznych sklepach osiągalne są suplementy diety, których skład bazuje na właściwie dobranych ziołach.