Jakiego rodzaju produkty dla przemysłu będzie oferować Lubcon, plusy nowoczesnych smarów z rodziny turmotemp.

płótno - firmy
Współczesne, nowoczesne urządzenia i maszyny wymagają najlepszych komponentów. Dotyczy to również olejów, smarów i pozostałych akcesoriów, które też spełniać muszą pewne normy jakościowe. Szczególnie smarowanie odgrywa tu bardzo istotną, od tego, jakie się wykorzysta smary bardzo dużo zależy przy późniejszym użytkowaniu. Dlatego też producenci urządzeń nawiązują współpracę z liderami z branży smarowniczej, a do takich niewątpliwie zalicza się Lubcon.

płótno - firmy
Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com

Firma ta została otworzona na początku lat dziewięćdziesiątych, i od tamtego czasu wyrosła na światowego lidera w produkcji materiałów smarnych. Dla przeciętnego konsumenta może nie jest jakoś szczególnie rozpoznawalna, lecz w różnych branżach przemysłowych jest rzeczywiście wysoko ceniona. Bo to właśnie motoryzacja i przemysł wymagają najlepszych jakościowo smarówe, uwzględniających specyfikę pracy i potrzeby projektowe. Firma proponuje smary w niezwykle zróżnicowanym zakresie funkcjonalności, do wysokich i niskich temperatur, do szybkoobrotowych urządzeń czy nawet pracy w próżni – zdecydowanie więcej przeczytasz pod tym adresem.

Jednym z bardziej popularnych wyrobów tej firmy jest grupa smarów turmotemp. Opracowano je z myślą o ekstremalnych warunkach w których muszą pracować, znacznie przekraczających granicę dwustu stopni temperatury. W takich przypadkach zwykłe smary nie zdałyby egzaminu, konieczne są właściwości które pozwolą na pracę przy takich temperaturach. Rodzina tych smarów będzie obejmować kilkanaście różnych rodzajów, dedykowanych do różnorodnych zastosowań. Zależnie od rodzaju początkowe temperatury mieszczą się między -60 a -30 stopni, za to maksymalna ich wysokość wynosi od 200 do 260 stopni.

Dzięki takim właściwościom stosować je można w ciężko pracujących przekładniach i łożyskach. Oprócz tych parametrów część smarów z tej rodziny wykazuje się również dużą odpornością na promieniowanie oraz próżnię, przez co można ich używać na przykład w przemyśle nuklearnym. W czasie użytkowania tych smarów niezwykle istotne jest to, że nie można ich mieszać z innymi smarami, bo wówczas ich skuteczność będzie dużo mniejsza.