Modele szaf biurowych

regał ze stali
Firmy oraz zakłady nader często decydują się na swoiste szafy, w których to można trzymać między innymi robocze ubrania czy choćby rzeczy osobiste podczas pracy, a nawet – dokumenty sprzed kilku lat. Właściwie dobrane produkty będą idealnym wyposażeniem wszelkich przedsiębiorstw, jak również dopełnieniem mebli socjalnych. Wszystkie szafy tego typu są ergonomiczne, funkcjonalne, a także wykonane z najwyższej jakości materiałów.

Wśród mebli socjalnych można znaleźć między innymi szafy BHP, stosowane przez firmy mające na uwadze bezpieczeństwo i wygodę związane z przechowywaniem ubrań przez pracowników. Niektóre z nich są jedno-, dwu- czy też trzydrzwiowe, a także mogą być wyposażone w nóżki. Jeśli istnieje taka wola, szafy można zakupić według ich szerokości i wysokości, ponieważ wymiary ich są nader zróżnicowane. Zazwyczaj szafy BHP produkowane są z lakierowanej proszkowo blachy – (sprawdź dostępne usługi wyoblanie), co sprawia, iż są one nader solidne i uodpornione na wszelkie defekty oraz uszkodzenia. Zdecydowana większość jest wyposażona w wentylacyjne otwory, jednocześnie gwarantujące idealny przepływ powietrza. Znajdują się zazwyczaj na samym dole i na samej górze szaf, by zapewnić jak największy dostęp do powietrza. Ich ceny są bardzo zróżnicowane, a ich drzwi mogą znajdować się obok siebie lub też jedna pod drugą. Standardowe szafy BHP są wyposażone w półeczkę u góry i miejsce na powieszenie swoich ubrań, czyli wykonany z plastiku, bądź metalu drążek. Niektóre są także wyposażone w haczyk znajdujący się na drzwiczkach, a te z kolei można zamykać na kłódkę, bądź także kluczyk, co jest uzależnione od danego modelu szafy.

regał ze stali

Najczęściej, szczególnie w firmach, gdzie dokumenty stanowią ich solidną podstawę, a nawet szkołach stosowane są szafy kartotekowe, w których przechowywane są akta, kartoteki oraz segregatory o różnych formatach. Cena ich zależna jest od wymiarów, jak również ilości szuflad.

Niektóre z nich posiadają dwie, a inne – aż kilkanaście, których zarazem pojemność jest o wiele większa. Podobnie przedstawia się aspekt sposobu ułożenia kart w środku, które znajdywać się mogą w pozycjach jedno- lub dwurzędowych. Co ważne – szafy kartotekowe zazwyczaj posiadają także blokadę, która pozwala na otworzenie tylko jednej szuflady jednocześnie, co sprawia, iż są one bardzo stabilne.