Które środki transportu są powszechnie używane w stolicy naszego kraju? Co ma wpływ na wybór rodzaju transportu?

fotografia - Auto
Jest sporo sposobów na przemieszczanie się w mieście. Szczególnie, kiedy mowa o tak dużym mieście jakim jest Warszawa, to możliwości jest całkiem sporo. Osoby mieszkające w stolicy oraz przemieszczające się każdego dnia do pracy chcą znaleźć dobre sposoby, to znaczy z jak najmniejszą liczbą przesiadek, sprawne, w miarę komfortowe i niezawodne. Jaki mamy wybór?

Wiele ludzi wciąż wybiera jeżdżenia do pracy autem, co niestety jest widoczne po korkach w mieście. Okazuje się bowiem, że może taki sposób jest wygodny, lecz na pewno nie najszybszy. Do tego dochodzi stres, który odczuwamy będąc w korku. Dlatego właśnie niektórzy już jakiś czas temu przesiedli się z aut do innych środków transportu miejskiego. Z reguły poszukujemy transportu, jaki nie wymaga dużej ilości przesiadek.

fotografia - Auto
Autor: Andrew Bone
Źródło: http://www.flickr.com

Metro jest na pewno trafionym wyborem, gdyż bezkolizyjnie porusza się w tunelu. Z tego względu dotarcie do różnych miejsc zajmuje o wiele krócej niż normalnym autobusem. Często sprawdza się na długie trasy, ale nie zawsze przystanki metra są na tyle dobrze zlokalizowane, aby odpowiadały wszystkim podróżnym. Kiedy na dworze pogoda dopisuje, sporo osób przesiada się na innego rodzaju środki lokomocji. Rower jest świetny, jednak odległość codziennej trasy nie może być strasznie duża, ponieważ w innym wypadku może nam się szybko znudzić. Z kolei skuter 400 jest na pewno bardzo dobrym pomysłem. W łatwy sposób możemy nim manewrować w korkach, będzie dobry także na dłuższe dojazdy do miejsca pracy. Oprócz tego nie zajmie nam to tak dużo czasu, jak na rowerze.

Gdy chodzi o skutery warszawa pewnie nie jest miejscowością, gdzie są one szczególnie popularne. Natomiast w przyszłości wszystko może się zmienić. Jeśli korki na drogach staną się coraz większe, to wyjdzie na to, iż w lecie to właśnie ten pojazd najbardziej się sprawdzi.

Jeżeli mieszkamy na obrzeżach Warszawy, to często jedynym wyborem okazuje się autobus. Są autobusy pospieszne, jakie na długie trasy są na pewno lepsze, gdyż nie zatrzymują się na każdym przystanku. Autobusy mają już coraz częściej w mieście wydzielone pasy ruchu, dzięki czemu przejazd w szczególnie newralgicznych miejscach jest o wiele szybszy. W największym stopniu możemy to odczuć jadąc w godzinach szczytu. Jak widać wybór jest dość spory.