Wylądowałeś w stolicy i co dalej? Parę zdań o komunikacji w Warszawie.

fotka - samochód
Warszawa znajduje się w centralnej Polsce, od końca XVI wieku jest stolicą Polski, jak również ważnym ośrodkiem intelektualnym, kulturalnym, rządowym oraz gospodarczym. Jest również siedzibą władz państwowych, ambasad innych krajów oraz organizacji o działaniu ogólnokrajowym.

Samochód
Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Docierając z innych państw większość lotów można wyszukać właśnie do stolicy Polski. Stolica oprócz tego, iż jest stolicą oraz największym miastem Polski jest także miastem świetnie skomunikowanym i niesłychanie przyjaznym dla turystów. Spójrzmy na to także pod kątem osób przylatujących na lotniska. W stolicy działają dwa lotniska. A właściwie to jedno, bo Modlin jest już na całkowitych obrzeżach Warszawy. Najważniejsze lotnisko, znane jako Okęcie znajduje się niedaleko centrum miasta. Dojechanie tam zwykle nie sprawia kłopotów. Do kolejnego jednak dotarcie komunikacją miejską zajmuje około godziny.

Są również busy, kursujące do dworca z Modlina, jednak są one niesłychanie i nieproporcjonalnie drogie. Jest także inna opcja. Jeśli chodzi o wynajem samochodów lotnisko warszawa-Modlin jest doskonale przygotowane na podróżujących. Już tam można skorzystać z usług specjalistów, a samochody czekają na miejscu. Jeśli to bardzo dobre rozwiązanie dla turystów chcących przebywać w kraju na więcej niż kilka dni, gdyż duża ilość atrakcji jest albo rozsiana po mieście, albo jest na obrzeżach. Dzięki miejscom takim jak wypożyczalnia samochodów warszawa kojarzy się podróżującym z wieloma możliwościami. Bo tak w rzeczywistości większość osób ma prawo jazdy, więc jadąc już do jednego z najtańszych miejsc w Europie można odrobinę zaszaleć i ułatwić sobie jeżdżenie po kraju.

Gdy sprawdzamy wynajem samochodów lotnisko Warszawa-Modlin jest jednym z najczęściej wypożyczających miejsc w całej Warszawie. Szczerze samo wypożyczenie jest również dość drogie jak na krajowe warunki. Nie dziwi więc fakt, że mnogość tych placówek zlokalizowana jest w miejscach, gdzie łatwo spotkać nadzianego turystę. Szczególnie, że samochód może już być zawczasu na lotnisku. Wpisując w wyszukiwarce „wypożyczalnia samochodów warszawa” bez problemu znajdziemy interesujące nas oferty. Będąc w stolicy pamiętajmy więc, że sposobów na przemieszczanie się jest dużo. Trzeba zdecydować się na ten, który byłby dla nas i dla zasobności portfela maksymalnie komfortowy.