Nowoczesne rodzaje oświetlenia. Które oświetlenie najlepiej wybrać do magazynów?

magazyn - oświetlenie
Mimo że wiele hal magazynowych jest stawianych w taki sposób, by spora ilość dziennego światła wpadała do wnętrza, konieczne jest zamontowanie w nich dodatkowego oświetlenia. Wiadomo, iż dobrze oświetlona przestrzeń, w jakiej robotnicy pracują przez całą dobę, to elementarny wyznacznik komfortu i efektywności ich pracy. Aby dodatkowe źródło światła, jakie powinno być dobre i przystosowane do wykonywanej pracy, realizowało swoją funkcję, a do tego było ekonomiczne, nowoczesne spółki inwestują w technologię LED.

akt - mieszkanie
Źródło: foter.com

Optymalne oświetlenie magazynu to nie lada wyzwanie ze względu na sporą powierzchnię do oświetlenia i na dążenie do ekonomicznych możliwości. Już na etapie budowy planuje się poszczególne hale tak, aby światło słoneczne wpadało do hali i było maksymalnie wykorzystane, ale oczywiście sztuczne oświetlenie jest często konieczne. Oświetlenie magazynu musi być energooszczędne i przeznaczone do stosowania w wysokich halach produkcyjnych czy magazynach, czyli o długiej żywotności. oświetlenie przemysłowe musi być wysokowydajne i odporne na mechaniczne uszkodzenia. Światła, które mocno się rozgrzewają i są mało przyjazne dla środowiska naturalnego na pewno nie będą dobre. Dodatkowo należy mieć na uwadze regularne włączanie i wyłączanie a także ich awaryjność. Koszt takiej wymiany jest spory, bo poza wymianą lampy trzeba dodać dodatkowo opłatę za podnośnik – sprawdź tu – oraz ewentualne straty spowodowane zawieszeniem stanowisk, znajdujących się pod oprawą. oświetlenie przemysłowe wykorzystujące LED-y oświetla pomieszczenie pełnym strumieniem świetlnym od razu po ich załączeniu i z tą samą siłą przez cały czas pracy, co jest komfortowe dla oczu pracowników. LED-y są zbliżone do światła emitowanego przez słońce.

Są to również rzeczy przyjazne dla środowiska naturalnego, bo nie zawierają ołowiu i innych pierwiastków szkodzących i zużywają mniej energii, co działa na mniejszą emisję dwutlenku węgla do środowiska. Dla właścicieli przedsiębiorstw to bardzo ważna kwestia.