Nowoczesne technologie znacząco ułatwiają zarządzanie większą flotą ciężarówek

lokalizator gps
Jeżeli mamy własną flotę samochodów ciężarowych, które ciągle są w drodze, to trzeba sobie poradzić z problemem ściągnięcia danych z tachografów. Aktualnie już nie trzeba z kartą biegać od samochodu do samochodu, dane można pobrać bezprzewodowo.
ewidencja czasu pracy kierowców
Autor: The Victorian Greens
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli zatem interesuje nas zdalne pobieranie plików z tachografu naszego kierowcy, to starczy zainstalować specjalne urządzenie oraz podłączyć się do systemu. Taki sposób spowoduje, iż bez problemu pobierzemy dane na chmurę danej firmy i stamtąd będziemy mogli pobrać je na swój komputer i przeanalizować. Zdalne pobieranie plików z tachografu jest więc wyjątkowo proste. Jeśli wykupimy odpowiednią opcję, to będziemy mogli też pobierać informacje z samochodów będących w każdym państwie w Europie. Z reguły przez jakiś czas te dane przetrzymuje dana firma na swoim serwerze, więc mamy czas, żeby ściągnąć je na firmowy komputer i przy pomocy dedykowanego programu zanalizować. Znacznie ułatwia to pracę oraz obniża koszty działalności przedsiębiorstwa.

Przy pomocy lokalizatorów GPS da się obecnie też monitorować naszą flotę z niezwykłą precyzją. Trzeba wspomnieć, iż śledzenie pojazdów może się odbywać na żywo, tzn. przesiadując w firmie, można zerknąć na monitor komputera i momentalnie się dowiedzieć, gdzie jest wybrany pojazd. Dzięki temu kierowanie firmą będzie wyjątkowo łatwe i efektywne. Jeśli więc interesuje nas śledzenie pojazdów to dobrze będzie zajrzeć do Internetu i sprawdzić, jaki model idealnie sprawdzi się w przypadku naszego przedsiębiorstwa. Nowoczesne rozwiązania umożliwiają także sprawdzanie zużycia benzyny w pojazdach. Będziemy więc mogli sprawdzić czy pracownicy nas nie oszukują. Taki system będzie także idealny, jeżeli chcemy zebrać oraz zanalizować dużo przydatnych informacji odnośnie działalności naszego przedsiębiorstwa. Dzięki temu będziemy w stanie znacznie usprawnić kierowanie spółką.

Trzeba pamiętać, że skuteczne kierowanie flotą samochodów opiera się na szybkim dostępie do danych, więc nie warto oszczędzać na różnych systemach, które nam je dostarczają.