O oczywistych związkach ekologii oraz reklamy z naszym codziennym życiem

Torba na zakupy
Bez małych, większych oraz dużych plastikowych torb trudno już obecnie wyobrazić sobie piątkowe zakupy. Pomimo tego że ekolodzy biją na alarm, to proekologiczne rozwiązania na razie nie są standardem. Klienci rokrocznie przynoszą do mieszkania setki rozmaitych reklamówek, bo np. nie pamiętają o tym, aby zabrać ze sobą na zakupy torby wielokrotnego użytku. Jednak słowo siatka lub reklamówka nie musi łączyć się dziś tylko z brakiem troski o środowisko.

Producent toreb
Źródło: flickr.com

Torby papierowe kupujemy zazwyczaj wtedy, kiedy zamierzamy ofiarować podarek bliskiej osobie. Tak drogie zegarki, jak i najróżniejsze słodycze prezentują się o wiele lepiej, gdy darczyńca pomyślał o ich właściwym, czyli eleganckim opakowaniu. Tymczasem producent toreb papierowych jest zmuszony sprostać rosnącym oczekiwaniom kupujących. Najważniejszy staje się w tym przypadku rodzaj nadruku – torebki dla dzieci zdobią postacie z bajek, a dla nowożeńców przeznaczone są te w jasnych odcieniach. Prócz tych ozdobnych torebek producenci wytwarzają również szare torby papierowe, w których można spokojnie przynieść pieczywo z pobliskiej piekarni albo nawet większe zakupy z marketu.

Torby bawełniane są rewelacyjną alternatywą dla plastikowych reklamówek – są mocniejsze, a jeśli się zabrudzą, to można je szybko wyprać. Ponieważ z tymi torbami singielki przechodzą czasem przez pół miasta, to wspomniane torby stają się idealnym nośnikiem reklamy. Przykładowo mieszkanki stolicy woj. dolnośląskiego mogą, niekiedy całkiem nieświadomie, w ten sposób promować miejską galerię. Dlatego hasło torby reklamowe wrocław musi zainteresować tych biznesmenów, którzy poszukują pomysłów na oryginalną formę reklamy.

Dekoracyjne torebki otrzymane w dniu rocznicy rzadko lądują w koszu – najczęściej trafiają do szafki albo szuflady i są powtórnie wykorzystywane. Choć motywem tego postępowania jest niewątpliwie oszczędność, a nawet sknerstwo, to chcą nie chcąc w taki sposób wdrażamy w życie zasady, jakie propagują ekolodzy. Tymczasem o kupnie bawełnianej torby rzadko myślimy, ale kiedy podczas otwarcia nowego sklepu dostaniemy ją za darmo, to niewykluczone, że później będziemy z niej często korzystać, a o plastikowe woreczki nie będziemy za często pytać.