Parę słów o prezentach. Czym obdarowywać i co cieszy najbardziej.

Kubek z nadrukiem
Nie ukryjemy, że żyjemy w czasach dobrobytu. Półki w marketach pełne są rozmaitych towarów, a my możemy wybrzydzać do oporu. Gdyby oferta stacjonarnych butików zdawała nam się jednak zbyt skromna z pomocą przychodzą sklepy internetowe i ich nieprzebrany asortyment. Dzięki sieci mamy dojście do dóbr z całego świata, a internetowe serwisy płatnicze pozwalają nam na bezproblemowe ich nabywanie.

Kubek
Autor: Cesar I. Martins
Źródło: http://www.flickr.com

Chociaż słynne powiedzonko twierdzi, że od przybytku głowa nie boli, okazuje się, że nadmiar możliwości i dóbr może powodować problemy. Najbardziej oczywistą konsekwencją tego stanu jest bez wątpienia jest przesyt i brak radości z czegokolwiek. Mając więcej niż nam potrzeba niełatwo wzbudzić w sobie euforię na widok kolejnego przedmiotu, który prawdopodobnie też trafi na półkę i będzie zbierać kurz. W takiej sytuacji problematyczną kwestią jest również kupno podarunku dla bliskiej osoby.

Nie dziwi zatem fakt, że w czasach skupionych na konsumpcji, coraz coraz większym uznaniem cieszą się przedmioty wykonane własnymi rękami. Czar rękodzieła spoczywa w czasie, który przeznaczamy na zrobienie konkretnej rzeczy oraz w oryginalności efektu końcowego. Prezent, który wykonamy dla kogoś sami nabierze unikalnego charakteru i z pewnością będzie ciepło zapamiętany przez obdarowaną osobę. Nic bowiem mocniej nie wzrusza niż prezent wykonany tylko dla nas.

Kubek
Autor: „Manufaktura”
Źródło: „Manufaktura”

Wiadomo, że nie wszyscy mają tak wielkie zdolności manualne, by bliskiej osobie wystrugać z drewna puzderko na biżuterię lub zrobić na drutach sweter. Ciekawą opcją dla takich ludzi są zakłady, które oferują naniesienie dowolnego napisu lub zdjęcia na wskazanym przez nas przedmiocie, na przykład na podkoszulku, kuflu czy też dziecięcych śpiochach. kubki z nadrukiem mogą okazać się rewelacyjnym prezentem dla kolegów, zwłaszcza jeśli wybierzemy tekst, który ma dla bliskiej osoby szczególny wydźwięk. Może to być na przykład fragment jej ulubionej książki lub powiedzonko kojarzące się z jakąś wspólną przygodą. Tanie kubki reklamowe są także świetną opcję dla biznesmenów, którzy chcą przygotować sympatyczny, ale niezobowiązujący gadżet dla swoich partnerów.

Prezent o osobistym charakterze sprawi, że obdarowana osoba będzie czuć się wyjątkowa i doceniona, niezależnie od tego, czy chodzi o członka rodziny, przyjaciółkę z z lat młodzieńczych czy o pracowników spółek, z którymi współpracuje nasza firma. Czasem to właśnie mały gest daje najlepsze rezultaty.