Solidne blaty do każdego wnętrza

parapet z marmuru
Większość z nas prędzej czy później zmuszony będzie stanąć twarzą w twarz z problemem, którym jest remont. To sprawa niezbyt lubiana przez naszych rodaków: kojarzona jest przede wszystkim ze sporym wydatkiem oraz generalnym bałaganem. Remonty zabierają mnóstwo czasu, wymagają często pracy w niekomfortowych pozycjach, pracy nocą, aby remont zakończył się w danym terminie. Podobno gro naszych rodaków na remont właśnie zostawia sobie większość dni wolnych w pracy. Czasami jednak remont może być się zupełnie przyjemny: kiedy dla przykładu zmieniamy tylko blaty.

odwzorowanie - zakupy
Autor: MS więcej niż OKNA
Źródło: MS więcej niż OKNA

parapety wewnętrzne (zobacz więcej) czy klatka schodowa nie są czymś traktowanym, jako główny czynnik, lecz warto dbać i o nie, żeby w sposób samorzutny składały się z całością pokoi. Parapety poza funkcją zdobniczą, posiadają również inne, m.in. pomagają powstrzymywać kurz, który unosi się ponad grzejnikiem oraz umożliwiają na mieszanie się ciepłego powietrza z grzejnika z zimnym, które napływa z okna. Muszą być one dopasowane do wybranego pomieszczenia, należy wystrzegać się ich zbytniego wyróżniania się. W kuchni świetnie sprawdzi się w uzupełniającej funkcji, jako wydłużenie blatu, musi on być wytrzymały na każdego rodzaju zarysowania, płyny i wilgoć, jak również na wpływ preparatów chemicznych. Perfekcyjny będzie ten z granitu, kompozytów czy kamienia syntetycznego. Łazienka natomiast dobrze współgra z materiałami odpornymi na wodę i wilgoć oraz kwasy zawarte w środkach czyszczących, tutaj zweryfikują się kompozyty i płytki ceramiczne. W salonie wolno pozwolić sobie na coś niezwykle ekskluzywnego, gdyż tu analizowany jest przede wszystkim wygląd, a nie użyteczność. Materiały naturalne takie jak drewno lub kamień nadadzą się doskonale. Tymczasem w pomieszczeniach gospodarczych należy zainwestować w owe tańsze, tj. PVC czy laminaty. Drugim elementem są schody, oczywiście interesującym materiałem do ich wykonania jest drewno, ale to schody z kamienia mają zalety. Po pierwsze to materiał ciekawy, bo stworzyła go natura, co ciekawe każdy jest jedyny, a jego różnorodne formy sprawiają, że wybór jest bezgraniczny. To materiał naturalny i gotowy produkt, konieczne jest jedynie jego wydobycie i przygotowanie. Kolejnym atutem jest to, że jest całkowicie bezpieczny dla życia i nie wymaga użycia żadnych suplementarnych środków chemicznych. ani jeden z innych materiałów nie ma tak bogatej kolorystyki i wielości wzorów, a jego kształt może być odpowiedni do jednostkowych wymogów konkretnego projektu. Można w nim stworzyć całą gamę cieni i odcieni. Kamień (-> poznaj informacje) porównać można z dobrym winem, ponieważ z biegiem czasu jedynie szlachetnieje, a jego utrzymanie jest niedrogie i proste. Jest to doskonały przewodnik ciepła i ma sposobność do jego gromadzenia, a jego trwałość jest wysoka, po wielu latach nie zauważa się na nim prawie żadnych oznak użytkowania. Ostatnim atrybutem, pewnie jednym z najważniejszych jest cena, ponieważ stopnie z kamienia to stosunkowo tania inwestycja.

Przeprowadzane w naszych mieszkaniach remonty, szczególnie takie, które wykonujemy sami to ogromna szansa na to, aby niewielkim kosztem wyczarować wspaniałe wnętrza. Jakim cudem? Wystarczy oglądać kilka programów na temat remontów, o metamorfozach wnętrz, zainspirować się i próbować przenieść te realizacje do naszych domów. To łatwiejsze, niż wielu uważa. Czasami by mieć spektakularny efekt starczy coś tak prostego jak wymienione parapety.

ogląd - zakupy
Autor: Andrew Swartz
Źródło: http://www.flickr.com/photos/stawarz/2188542323/

Taki następstwo odróżniający i nadający pazura każdemu budynkowi może być uzyskany w różnorodny sposób. Prostym, a zarazem niezwykle korzystnym rozwiązaniem są właściwe parapety zewnętrzne (więcej info). Zdawać by się mogło,że to niby nic, bo jest to stała część każdego budynku, ale można wybrać takie, które podkreślą odmienny charakter. Zasada jest logiczna : jeśli parapety zewnętrzne to najlepiej nadaje się granit marmur natomiast niesłychanie dobrze odnajdzie się w środku budynku. Przystosowanie się do tej zasady zapewni trwałą estetykę też z zewnątrz budynku jak i w środku. Akurat granit jest idealnym surowcem na parapety zewnętrzne, ponieważ jest niesłychanie odporny i wytrzymały na warunki pogodowe. Jest on materiałem nie tylko wytrzymałym, ale takim który nadaje całemu budynkowi rzadkiego charakteru i odróżnia pośród innych. Swój niebywale atrakcyjny wygląd zawdzięcza swoim cechom: może występować w kilku barwach , gdyż charakteryzuje go piękna kolorystyka , którą można naznaczyć efektownym polerowaniem utrzymując wysoki połysk. Co więcej wskazane jest dodać, że granit gwarantuje wygodę używania. Jak najbardziej można również zamówić konkretny odcień na specjalne zamówienie. Jeżeli mowa o wewnętrznym parapecie, dobrze by był to marmur – trwały i niezwykle atrakcyjny materiał, który nada każdemu wnętrzu rzadkiego charakteru i klimatu. Poza tym analogicznie jak parapety zewnętrze z granitu marmur charakteryzuje się długą trwałością, a ceny jednych i drugich pozostają bardzo ciekawe.

Piękny dom to nie wyłącznie niesłychanie drogie wykończenia, ale te naprawdę przemyślane. Zewnętrzny parapet we właściwym odcieniu, wytrzymały i dopasowany do elewacji budynku doda więcej piękna niż mnóstwo kwiatów na nijakim, marnej jakości parapecie.