Szukasz patentu na ożywienie swego świata w czasie zimy? Prezentujemy parę wskazówek!

powiększenie - budowa
W mniejszych i dużych ogródkach oprócz łuków często używane są kraty różnego modelu dla przykładu na ścianę albo luźno stojące. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, dlatego, że w szybkim momencie można uzyskać dla przykładu efekt ogrodzenia. W centrach ogrodniczych można kupić różne modele krat, odróżniają się od siebie schematem, lecz także materiałem, z którego zostały wyprodukowane. Ich dużą mocną stroną jest funkcjonalność, ale również to, że mogą pasować do każdego rodzaju ogrodu. Kraty mogą stanowić przesłonę dla mniej atrakcyjnych widoków, ale funkcjonalnie wyglądają w trakcie kwitnienia kwiatów.

Sporym problemem w ostatnich latach są okna. Przed laty nie były one w stu procentach szczelne, więc zapewniało to naturalną cyrkulację powietrza. Współczesne okna projektuje się w taki sposób, żeby zagwarantować jak najlepsze parametry izolacyjne, ale z kolei to blokuje naturalną wentylację. Na szczęście wielu producentów daje w swoich oknach odpowiedniej wielkości szczeliny, a jeśli ich nie ma, to trzeba zadbać o zostawienie takich podczas montażu. W najczęściej wykorzystywanej obecnie wentylacji grawitacyjnej ma to bardzo duże znaczenie do tego, żeby mogła ona w ogóle działać. Powietrze wpływa do środka właśnie oknami czy przez zostawione odpowiednie otwory, a zużyte wydostaje się specjalnymi kratkami wentylacyjnymi, które są umieszczone w ciągach kominowych.

kratka wentylacyjna
Autor: Synergia PR
Źródło: Synergia PR

W naszych mieszkaniach coraz częściej gości wzornictwo wyróżniające się nowoczesnym stylem. Swoje wymarzone kąty wyposażamy w najnowsze sprzęty RTV i AGD, jak również dobieramy oryginalne wykończenia. Wyzwaniem jest też jest zaplanowanie odpowiedniej wentylacji w pomieszczeniach, w którym może występować nadmierna wilgoć, jak na przykład w łazience czy w kuchni. Stąd tak ważne jest zastosowanie kratek wentylacyjnych. Na szczęście obecnie firmy proponują kratki wentylacyjne, które rewelacyjnie zaakcentują nowoczesny styl każdego pomieszczenia. Wybór jest faktycznie duży – na rynku dostępne są kratki z plastiku, wykonane z blachy – (przedsiębiorstwo Rosik) szlachetnej (lakierowane lub chromowane), jak również kratki wykonane w całości ze stali nierdzewnej. Materiał powinien być dobieramy nie tylko pod względem cenowym, ponieważ w trudniejszych warunkach zasadne jest stosowanie kratek o maksymalnej odporności na wilgoć. Co prawda najtańsze kratki plastikowe są odporne na rdzewienie, jednakże zazwyczaj po kilku latach żółkną. Kratki lakierowane bądź chromowane teoretycznie są odporne na korozję, jednakże w często można zauważyć, że po pewnym czasie rdza i tak przebija się spod powłoki lakieru bądź warstwy chromowanej. Z tego względu ze uwagi na estetykę oraz higienę pomieszczenia najlepszym wyborem jest kratka wentylacyjna wykonana w 100% ze stali nierdzewnej. Ważnym kryterium przy wyborze kratki jest także łatwość czyszczenia, dla zapewnienia odpowiedzieć higieny i estetyki, jak również dla zagwarantowania odpowiedniej wentylacji. Jeżeli chodzi o takie kratki design może naprawdę zaskoczyć najbardziej wymagających poszukiwaczy wyjątkowego stylu. Firmy produkujące kratki chcąc zadowolić klientów szukających oryginalnych rozwiązań proponują nowoczesne kratki odznaczające się ciekawymi kształtami.

powiększenie - budowa
Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Elementem, który łączy wszystkie nowo powstałe mieszkania jest natomiast tak zwany stan deweloperski. Choć pojęcie to nie zostało nigdy dokładnie scharakteryzowane, założyć można, że obejmuje ono: drzwi zewnętrzne, otynkowane ściany, wylewki, okna oraz kaloryfery. Oznacza to, że osoba, która kupuje nowe mieszkanie musi liczyć się z tym, że w najbliższym czasie czekają ją spore wydatki. I nie chodzi tutaj wyłącznie o wybór kafelków, parkietów czy dobranie kolorów na ściany. Dużo większym problemem jest kupowanie rzeczy, których istnienia w ogóle sobie nie uświadamiamy. Prawdziwą kopalnią tego rodzaju rzeczy jest bezsprzecznie. Wbrew pozorom jej urządzenie nie ogranicza się wyłącznie do dopasowania podłogowych do tych, które położone zostaną na ścianach i podjęciu ważkiej decyzji: wanna czy prysznic. O wiele bardziej problematyczny jest kupno wszystkich potrzebnych śrubek, syfonu do umywalki czy innych detali, bez których działająca łazienka nie może się obyć, a których nie widzimy gołym okiem. Do takich rzeczy należą na przykład kratki wentylacyjne. Dzisiaj w w ofercie sklepów budowlanych znajdziemy dziesiątki różnych typów kratek: kwadratowe, okrągłe, z tworzywa sztucznego, z metalu, na wymiar, z żaluzjami itd. Wygląd czy materiał, z którego wykonana została dana kratka, to sprawa drugorzędna. Najistotniejszą kwestią jest to, czy zapewnia ona swobodny przepływ powietrza. Nie mniej jednak dzięki wielkiemu wyborowi wzorów i kolorów kratek wentylacyjnych, z łatwością możemy znaleźć model, który nie tylko będzie pasował do stylu naszej łazienki, ale także stanie się jej ozdobą.

Trzecią radą, finalną, ale nie najmniej ważną, jest… uśmiech! Nie ma niczego, co lepiej od niego nie rozproszy mroków zimowych nocy. Wyłącznie rozpromieniona twarz będzie przyciągać wzrok i serca ludzi wokół i będzie doskonałą ozdobą zarówno pojedynczego człowieka, jak i jego domu. Zima to nie epoka dla smutasów! (zobacz więcej tutaj)