Windy schodowe to dobry plan. Platformy przyschodowe nie powinny okazać się kosztowne

selfie - sprzęt
Czy potrzebujemy windy aby przejść przez schody?

Od czasu do czasu dzieje się tak, że nie mamy szansy się gdzieś dostać, gdyż poruszamy się wózkiem inwalidzkim, lub mamy ze sobą wózek dziecięcy. Nie wszędzie uda się zamontować windę, zwłaszcza jeżeli opowiadamy o zewnętrznych schodach, a także nie wszędzie będzie szansa na wykonanie podjazdu. Co wtenczas ma okazać się zrobione?

windy schodowe mają szansę okazać się zamontowane nawet w wąskich klatkach schodowych. Windy schodowe to właściwe rozwiązanie

Jeśli jesteśmy już w podeszłym wieku, albo posiadamy kogoś, kto w takim wieku jest oraz komu rzeczywiście ciężko wchodzi się po schodach, to musimy pomyśleć, czy trzeba u nas zainstalować windy schodowe. Są one niewielkie, więc zmieszczą się do każdej, nawet naprawdę wąskiej klatki schodowej. Poza tym możemy okazać się pewni, że takie krzesełkowe windy okazują się być całkowicie bezpieczne, gdyż możemy na nich spokojnie usiąść oraz dotykając jedynie jednego przycisku odczekać aż winda wjedzie, albo zjedzie. Wszystko dzieje się prędko, wygodnie oraz co najistotniejsze w całości bezpiecznie.

selfie - sprzęt
Autor: Arkadiusz Sikorski
Źródło: http://www.flickr.com

platformy przyschodowe mogą okazać się zamontowane na zewnątrz. Gdy poruszamy się na wózku to odpowiednie są platformy przyschodowe

Kiedy jeszcze chodzimy, to przy schodach można zamontować takie jeżdżące krzesełka, ale co wykonać, gdy przemieszczamy się się na wózku inwalidzkim, albo chcemy windę zamontować przy schodach do urzędu, gdzie pojawiają się również rodzice z małymi dziećmi? Wtedy możemy zainstalować specjalne platformy przyschodowe, które są stosunkowo wielkie, zatem spokojnie stanie na nich wózek, a które w momencie nie korzystanie z nich możemy składać, tak że nie zajmują nazbyt dużo miejsca.

Takie windy mogą nam usprawnić funkcjonowanie

Powinno się sobie wydawać sprawę z tego, że tego typu windy mogą nam mocno usprawnić funkcjonowanie, a co się z tym wiąże, mogą powodować, że również osoby niepełnosprawne z łatwością dotrą na piętro. Przez to należy uważniej się przypatrzeć ich działaniu i ich kwocie.