zaginarki jako urządzenia wykorzystywane w rozmaitych gałęziach przemysłu

Przemysł
Zaginarka jest maszyną służącą miedzy innymi do zaginania blach cieńszych o grubości do 0,8 centymetra i długości do dwóch metrów. Zaginarki do blach są przeznaczone do wyginania zwykłych blach, mających przeznaczenie w dekarstwie, czy też montażu wentylacji. Rekomendowane do pracy w budownictwie, oraz w warsztacie. Wytwórcy maszyn przekazują coraz to ciekawsze rozwiązania, wprowadzając nowe funkcje owych maszyn.

selfie - firmy
Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com

Zginarki występują jako maszyny stacjonarne, albo przenośne w zależności gdzie i do czego są używane. Współczesne zaginarki gwarantują w całości fachowe, precyzyjne i efektywne przeprowadzenie takich prac jak na przykład pasy rynnowe, wiatrownice, czy też rynny koszowe, które powinny być szczelne, dokładne, a przede wszystkim schludne. Zaginarki powinny być ruchowe, o małych gabarytach tak, żeby pomieściły się na przykład do samochodu dostawczego, lub na przyczepę. Jej ciężar całościowy bez osprzętu winien być taki, ażeby zdołała go obsłużyć jak najmniejsza ilość pracujących. Narzędzie takie powinno posiadać zwartą strukturę wykonaną z zamkniętych profili, porządne i lekkie. Struktura belki głównej musi być sztywna, albowiem od niej zależy eksploatacja maszyny.

Porządna baza zginarki może być rozbierana na czas transportu. Dzisiejsze urządzenia są wyposażone w bezpieczne mocowania transportowe, oraz posiadają duży asortyment sprzętu specjalnego.

Przemysł
Autor: U.S. Embassy Tel Aviv
Źródło: http://www.flickr.com

Firma Dener to polski reprezentant szeregu europejskich producentów maszyn do obróbki plastycznej metali, również obróbki skrawaniem, zarówno konwencjonalnych jak i sterowanych numerycznie. Proponowane narzędzia jednoczą w sobie długoletnią tradycję konstrukcji maszyn z nowoczesnymi technologiami, stosowanymi aktualnie w przemyśle.
Urządzenia te charakteryzują się najwyższymi właściwościami jakościowymi, co przekłada się na możliwość przyrostu jakości parku maszynowego, oraz rozszerzenia możności wytwórczych w zakładzie.

Zaginarki najczęściej są używane przez blacharzy, dekarzy, wytwórców przewodów wentylacyjnych, także w innych branżach przemysłu, gdzie obrabia się blachę, stal, miedź, cynk, aluminium.