Wgniecenia to w tym momencie kłopot, który z łatwością, w okamgnieniu oraz niedrogo załatwić

Alfa romeo w naprawie
Każdy prowadzący samochód wie, że pojawianie się wgnieceń na blasze samochodu to sytuacja nieunikniona. Jednak nie każdy jest świadom, iż nie jest to już drogie a także długotrwałe. Pojawiły się już techniki, które umożliwiają likwidowanie wgnieceń i defektów także za mniej niż 200 złotych.

Alfa romeo w naprawie
Autor: Mark Fuzi
Źródło: http://www.flickr.com

naprawa wgnieceń lub też usuwanie wgnieceń bez lakierowania to przedsięwzięcia, które są już możliwe. Logicznym jest, iż w czasie użytkowania samochodu pojawiają się lekkie uszkodzenia, nieduże zagłębienia, które w większości przypadków są nie do uniknięcia. Tak samo ciężko uniknąć stłuczek spowodowanych gradem lub nieprzewidzianym uderzeniem. Niedawno tego rodzaju uszkodzenia zmuszały do drogich napraw blacharskich bazujących na szpachlowaniu i lakierowaniu, a teraz usuwanie wgnieceń bez lakierowania jest popularnym zabiegiem. Na ten – (hiperłącze do serwisu) czas dość powszechne oraz popularne są metody odnowienia zwane smart repair, które umożliwiają usunięcie punktowych zagłębień bez niepotrzebnej ingerencji w lakier. Niewątpliwą stroną takiego rozstrzygnięcia jest niedługi czas naprawy, który trwa w granicach 20-30 minut a także – odnośnik do serwisu – wyraźne zredukowanie kosztów. Naprawa wgnieceń, głównie miejscowa to koszt oscylujący w granicach 120-160 złotych.

Popularną techniką naprawy jest także wypychanie oraz wyciąganie, polegające na wypchnięciu od strony wewnętrznej zagłębień albo wyciągnięciu ich od zewnętrznej strony. W tym sposobie używa się pręty, aczkolwiek w sytuacji, gdy wgniecenia są zbytnio intensywne i ich użycie nie jest możliwe, używa się tzw. grzybki. Całkowita renowacja opiera się na szarpnięciu za grzybek w ten sposób, by blacha wróciła do wstępnego położenia. Niewątpliwie takową naprawę można także wykonać o własnych siłach, kupując dobry zestaw narzędzi. Są one dostępne w sklepach internetowych i na aukcjach. Należy jednak nie zapominać, że dobrej jakości narzędzia to koszt rzędu paru tysięcy złotych, a osoby bez umiejętności w tej dziedzinie powinny darować sobie własnoręczną naprawę, gdyż często takie działania kończą się głębszym uszkodzeniem karoserii. Kończąc naprawa wgnieceń oraz ich usuwanie jest w tym momencie prostsze, sprawniejsze, tańsze i przyjemniejsze.