Zastanawiasz się, jak samodzielnie lakierować swoje auto? Przyda ci się parę wartościowych sugestii

samochód
Jeśli zaobserwowaliśmy, iż na wielu elementach naszego samochodu powstała korozja, powinniśmy zastanowić się nad lakierowaniem pojazdu. Niestety nie zawsze możemy sobie pozwolić na skorzystanie z usług profesjonalnego zakładu oraz być może będziemy zmuszeni zrobić to samemu.

Znak zapytania
Autor: Alan Levine
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to wykonalne zadanie, zwłaszcza, gdy zastosujemy przedstawione niżej praktyczne porady (wskazówki na tipy.interia.pl). W pierwszej kolejności powinniśmy zainwestować w dobry lakier. Oszczędziliśmy na warsztacie, dlatego możemy pozwolić sobie na lepsze materiały, by nie okazało się, iż po lakierowaniu samochód nie wygląda tak, jak oczekiwaliśmy. Poza lakierem niezbędny jest także papier ścierny oraz folia ochronna, by zabezpieczyć wnętrze. Jeśli chcielibyśmy dokładnie rozprowadzać lakier na konkretnych częściach samochodu, może przydać się również pistolet i kompresor – sprawdź przykłady -. Potem przychodzi czas na przygotowanie pomieszczenia. Najważniejsza jest odpowiednia klimatyzacja, gdyż lakier ma silny zapach, jakiego nie można wdychać. Z tego względu poza wentylacją należy zadbać o swoje drogi oddechowe wkładając maskę, na oczy zaś przydatne będą specjalne gogle (informacje).

To niewielkie sumy, na które możesz sobie pozwolić, by lakierowanie samochodu nie było przyczyną uszczerbków na twoim zdrowiu. Po etapie przygotowań pora rozpocząć konkretne działania. Najpierw usuwamy stary lakier używając papieru ściernego. Warto pamiętać o tym, że ochrona karoserii bywa bardzo istotna z dłuższej perspektywy. Trzeba to zrobić bardzo precyzyjnie, aby nie mieć problemów z nakładaniem nowego lakieru. Po skończeniu prac z papierem ściernym można zacząć lakierować pojazd, pamiętając, aby nałożyć 2 warstwy, dzięki temu będziemy mieć gwarancję, iż samochód będzie ładnie wyglądać.

Po 2 albo 3 dniach można zamontować elementy, które ściągnęliśmy, by porządnie pomalować je lakierem. Zweryfikujmy jednak czy na pewno dobrze wyschły. Zawsze lepiej jest poczekać kilka godz., niż zmarnować godziny pracy i być zmuszonym ponownie powtórzyć wykonane czynności. Jeśli w takim razie nie masz gotówki, aby zabrać samochód do warsztatu lakierniczego, wykorzystując opisane wskazówki na pewno dasz sobie radę ze zrealizowaniem tego zadania. Lakierowanie samochodu sprawi, iż twój pojazd ponownie będzie wyglądać jak nowy, ty zaś nie będziesz wstydzić się poruszać nim po ulicach.

(zobacz więcej na tej stronie)